Pechowa (nowa) S3

P1230313Dnia 23 maja bieżącego roku po raz pierwszy braliśmy udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych na nowo otwartej trasie szybkiego ruchu – drodze S3. Około godziny 5:25 doszło do pożaru samochodu osobowego na obwodnicy Skwierzyny, która jest częścią S3. Po dojeździe zastępów z OSP Skwierzyna (GBA, GCBA) oraz JRG Międzyrzecz (GBA) na miejsce, pożarem objęty był cały samochód Renault Megane. Po podaniu dwóch prądów piany i wody pożar został szybko ugaszony. Kierujący pojazdem nie doznał żadnych obrażeń.

P1230329Kolejne zdarzenie w okolicy drogi S3 miało miejsce 27.05.2014 roku. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Międzyrzeczu, przekazał informację, że doszło do wypadku na wjeździe w kierunku Gorzowa. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy skwierzyńskich strażaków, którzy po kilku minutach, byli już na miejscu. Okazało się, że doszło tam do czołowo-bocznego zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym, którego kierowca skręcając w lewo, wymusił pierwszeństwo przejazdu. Samochodem osobowym jechały dwie kobiety, które zostały odwiezione do szpitali w Międzyrzeczu i Skwierzynie.

P1230330

P1230333

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy pomocy sorbentu, zneutralizowali oleje i paliwo, które wyciekło z rozbitych pojazdów.

P1230332

P1230331 1

W działaniach udział brał także zastęp z JRG Międzyrzecz oraz na miejscu był także, oficer taktyczny Komendy Powiatowej PSP. Po trzech godzinach działań i ustaleniach policjantów, a także zabraniu rozbitych pojazdów przez pomoc drogową, strażacy uprzątnęli miejsce zdarzenia i powrócili do strażnicy.