Pracowite święta

P122022523 grudnia br. około godziny 20.25 PSK w Międzyrzeczu zadysponowało jeden zastęp GBA wypadku, do którego doszło pomiędzy zjazdem do Popowa, a Głębokim – dodając, że jest jedna ofiara śmiertelna i  brak jest informacji o innych poszkodowanych oraz, że dysponuje również dwa zastępy z JRG Międzyrzecz. Po około 10 minutach zastęp z OSP Skwierzyna jest na miejscu. Okazało się, że samochód osobowy marki HONDA z dużą siłą uderzył w drzewo. W wyniku czego jedna osoba została poszkodowana. Na szczęście informacja od zgłaszającego wypadek do służb ratowniczych o jednej ofierze śmiertelnej nie potwierdziła się. Siła uderzenia była tak duża, że części auta były  porozrzucane na przestrzeni, ponad 50 m! W związku z bardzo dużymi zniszczeniami pojazdu (rozerwaniu na dwie części) kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o przeszukaniu okolicy wypadku aby wykluczyć czy są inne osoby poszkodowane. Po przeszukaniu okolicy okazało się, że innych osób poszkodowanych nie ma. Po kilkunastu minutach, karetka, odwiozła jedynego poszkodowanego do szpitala w Gorzowie. Trzy godziny trwały działania strażaków i policjantów, nim sutki zdarzenia zostały usunięte i ruch na krajowej trójce został przywrócony.

Wigilijne przedpołudnie upłynęło, spokojnie. Ale już około godz. 15.55, pierwszy raz tego dnia, PSK w Międzyrzeczu zadysponowało jeden zastęp GBA do palącego się kontenera na śmieci, przy ul. Dąbrowskiego. Dwadzieścia minut potrzebowali strażacy, by ugasić palący się kontener. Zapalenie się śmieci  spowodowane było, wysypaniem do kontenera nie wygaszonego popiołu.

Kolejne zgłoszenie napływa około  godz. 19:00. Tym razem, z meldunku wynikało, iż na posesji Domu nad rzeką, palą się śmieci pod drewnianą wiatą, która przylega do budynku hotelowego. Do tego zgłoszenia zadysponowane zostały dwa zastępy, które po przyjeździe na miejsce, nie znalazły ognia, ani dymu. Po dokładnym przeszukaniu posesji okazało się, że w boksie gdzie są ustawione pojemniki na śmieci, do ustawionej taczki z gorącym popiołem, wiatr zawiał papier, który się zapalił, a przejeżdżający kierowca zgłosił do PSK, że widzi ogień na terenie posesji. Strażacy zalali wodą nieszczęsną taczkę i po 20 minutach, mogli wrócić do wigilijnego stołu.

Około godz. 22.40, PSK w Międzyrzeczu dysponuje dwa zastępy GBA do pożaru samochodu na trasie Skwierzyna – Trzebiszewo.  Po około 8 minutach od zaalarmowania jesteśmy na miejscu. Z komory silnika samochodu osobowego na norweskich tablicach, buchały płomienie ognia. Po podaniu jednego prądu wody płonienie zmalały, a po kilku minutach, zgasły całkowicie. Po 10 minutach od chwili alarmowania, na miejsce dojechał drugi zastęp z OSP Skwierzyna, a po kolejnych 5 minutach, zastęp z JRG Międzyrzecz. Po zabraniu pojazdu przez pomoc drogową, strażacy uprzątnęli miejsce zdarzenia i po ponad godzinnych działaniach, powrócili do remizy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji w komorze silnika.

Zegar wskazywał godzinę 0.30 gdy czwarty już raz, PSK w Międzyrzeczu dysponowało nas do kolejnego zdarzenia. Tym razem zostaliśmy zadysponowani GCBA do pożaru stogu w miejscowości Goraj gm. Przytoczna.  Po ponad dwugodzinnych działach powróciliśmy do remizy.

W dniu 26.12.2013 roku około godziny 16:30 dyżurny PSK w Międzyrzeczu dysponuje jeden zastęp GBA wraz z kamerą termowizyjną do miejscowości Bledzew w celu poszukiwań zaginionego mężczyzny. Po dojechaniu na miejsce i otrzymaniu informacji od kierującego akcją Komendanta Komisariatu Policji w Skwierzynie udaliśmy się na wyznaczony odcinek i przy pomocy kamery termowizyjnej przeczesywaliśmy lasy, pola i nieużytki. Po ponad czterogodzinnych działaniach musieliśmy wycofać się z terenu akcji ponieważ awarii uległ nasz GBA.

P1220231 P1220229 P1220225 P1220224 P1220186 P1220184 P1220182 P1220180 P1220169 P1220166 P1220158 P1220152 P1220144 P1020602 P1020600 P1020590 P1020589 P1020581 P1020580 1 1